Data powrotu

infolinia e-podróżnik.plChcesz sprawdzić rozkład jazdy lub kupić bilet?
Zadzwoń 703502802Czynne całą dobę
Koszt: 3,69 PLN z VAT/min
Usługę świadczy Progress Plus s.c.
Infolinia udziela informacji na temat połączeń, cen biletów, a także umożliwia zakup biletów przez telefon. Czynna jest od 8:00 do 19:00,
365 dni w roku.

Nie dzwonisz z Polski?
Zobacz numery dla innych krajów
ukryj informacje

Ukryj mapę

Pomoc

WYSZUKIWANIE POŁĄCZEŃ, ROZKŁADÓW JAZDY

 W jaki sposób mogę wyszukać rozkład jazdy na interesujące mnie połączenie?

Na e-podróżnik.pl znajdziesz rozkłady jazdy udostępniane przez przewoźników autobusowych, busowych, kolejowych oraz realizujących przejazdy adres-adres/door to door. Zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Aby sprawdzić interesujące Cię połączenie wystarczy, że wpiszesz w wyszukiwarkę miejscowość początkową i końcową Twojej podróży oraz datę i godzinę przejazdu, a następnie klikniesz przycisk Znajdź połączenie.

W portalu znajdziesz zarówno połączenia bezpośrednie, jak i z dowolną liczbą przesiadek, między różnego typu środkami transportu.

  Czy połączenia udostępniane na stronie są aktualne?

Wszelkie informacje dotyczące rozkładów jazdy, jak i cen biletów pochodzą od przewoźników, którzy współpracują z e-podróżnik.pl. Nad ich prawidłową prezentacją w portalu czuwa nasz Dział Danych. Dbamy o to, aby zmiany i aktualizacje wprowadzać na bieżąco, jeśli jednak dostrzegłeś/-aś jakiś błąd na naszej stronie, możesz go zgłosić poprzez specjalny formularz.

ZAKUP BILETÓW

  W jaki sposób mogę kupić bilet jednorazowy na autobusy, busy, kolej, przejazdy adres-adres?

Wpisz w wyszukiwarkę miejscowość początkową i końcową Twojej podróży. Wybierz datę i godzinę przejazdu, a następnie kliknij przycisk Znajdź połączenie. Jeśli przy kursie znajduje się aktywny przycisk Kup bilet oznacza to, że istnieje możliwość zakupu biletu na to połączenie. Jeśli chciałbyś wybrać się w podróż z przewoźnikiem, który zabierze Cię spod drzwi Twojego domu lub innego adresu i zawiezie pod wskazany adres w miejscowości docelowej, szukaj połączeń opatrzonych napisem adres-adres.

Po kliknięciu w przycisk Kup bilet możesz wybrać przysługującą Ci ulgę oraz dodać kolejne bilety - klikając przycisk +Dodaj inne miejsce. Masz możliwość wyboru czy chcesz otrzymać bilet na e-mail lub w formie SMS-a.

W przypadku połączeń adres-adres zostaniesz poproszony także o podanie adresu początkowego i docelowego Twojej podróży.

Następnie należy wypełnić formularz z danymi pasażera oraz dokonać płatności. Bilety możesz kupić także:

  • dzwoniąc na numer infolinii 703 502 802, koszt: 3,69 PLN z VAT/min, usługę świadczy Progress Plus s.c.
  • w stacjonarnych punktach sprzedaży - biurach podróży lub salonikach Kolportera

  W jaki sposób mogę kupić bilet miesięczny, okresowy lub doładować EM-kartę?

Jeśli podróżujesz często na jednej trasie, w e-podróżnik.pl możesz także kupić autobusowe i kolejowe bilety okresowe, miesięczne oraz doładować elektroniczną EM-kartę. Sprawdź jak prosto, szybko i wygodnie dokonać takiego zakupu na stronie Bilety okresowe. Więcej informacji na temat doładowań EM-kart znajdziesz w sekcji EM-karty.

  Gdzie mogę sprawdzić szczegóły dotyczące mojej rezerwacji i zarządzać zakupionym biletem?

Szczegóły rezerwacji możesz sprawdzić na stronie TWOJE BILETY. Możesz się tam zalogować 20 cyfrowym numerem zakupionego biletu - znajdziesz go na blankiecie biletu oraz w korespondencji mailowej. Jeśli masz u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do biletu masz po zalogowaniu się na swoje konto. W panelu TWOJE BILETY możesz zarządzać swoim biletem, m.in.: pobrać go ponownie, zmienić datę przejazdu, zwrócić bilet.

  Zapłaciłem za bilet, ale nie otrzymałem go jeszcze. Dlaczego?

INTERNETOWY ZAKUP BILETU

Jeśli transakcja została zakończona powodzeniem (podczas zakupu nie pojawił się komunikat o błędzie) i na stronie pojawił się komunikat z podziękowaniem za zakup biletów, to bilet pobierzesz także:

  • z poziomu strony z podziękowaniem za zakup - wystarczy kliknąć przycisk Pobierz Bilet
  • logując się numerem biletu do panelu TWOJE BILETY. Numer biletu także znajdziesz na stronie z podziękowaniem za zakup biletów

Jeśli po upływie 30 minut nadal nie otrzymałeś biletu na adres e-mail/sms:

  • sprawdź czy e-mail z biletem nie został przeniesiony do folderu SPAM w twojej skrzynce pocztowej
  • jeśli wybrałeś przelew tradycyjny i zapłaciłeś np. na poczcie lub w placówce banku to nasz system może zaksięgować wpłatę nawet dopiero po kilku dniach – wtedy otrzymasz bilet lub wyślij potwierdzenie przelewu na adres e-mail bilety@e-podroznik.pl - wówczas będziemy mogli zweryfikować wpłatę wcześniej na podstawie potwierdzenia przelewu
  • skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta, e-mail: bilety@e-podroznik.pl

TELEFONICZNY ZAKUP BILETU

Jeśli dokonałeś przelewu zgodnego z wytycznymi przekazanymi przez konsultanta i wysłanymi do Ciebie poprzez email/SMS, poczekaj aż minie wyznaczony termin zapłaty, który został podany podczas dokonywania telefonicznej rezerwacji.

Jeśli po upływie tego terminu nadal nie otrzymałeś biletu:

  • sprawdź czy e-mail z biletem nie został przeniesiony do folderu SPAM w twojej skrzynce pocztowej
  • skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta, e-mail: bilety@e-podroznik.pl

  Otrzymałem bilet SMS lub bilet PDF na e-mail. Co mam teraz zrobić?

Zabierz bilet ze sobą do autobusu, pociągu, busa. Wystarczy, że bilet w formie PDF będziesz miał zapisany na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym. Zabierz telefon z biletem formie SMS-a. WAŻNE: pasażer, na którego wystawiony został bilet może być poproszony o okazanie dokumentu tożsamości przez przewoźnika. Jeśli kupiłeś bilet z ulgą, zabierz do autobusu dokument uprawniający do tej ulgi.

  Czy muszę drukować bilet?

Nie musisz drukować biletu. Wystarczy, że bilet w formie PDF-a będziesz miał zapisany na telefonie lub innym urządzeniu mobilnym.

  Czy mogę zarezerwować konkretne miejsce w autobusie, busie lub pociągu?

Nie ma możliwości zarezerwowania konkretnego miejsca w pojeździe. W przypadku biletów PKP Intercity wybór miejsca będzie ograniczony do wskazania rodzaju wagonu i ewentualnie wskazania miejsca w wagonie wokół, którego mają być rezerwacje.

  W jakiej formie mogę otrzymać bilet?

Kupując bilet możesz wybrać bilet w formacie dokumentu PDF, który otrzymasz na podany adres e-mail lub SMS-a, który otrzymasz na podany numer telefonu.

  Chcę kupić bilet, ale przycisk „Kup bilet” jest szary/nieaktywny?

Nieaktywny przycisk Kup bilet oznacza, że przewoźnik wykonujący dany kurs nie prowadzi sprzedaży biletów w serwisie lub sprzedaż na kurs została już zakończona. Czas zakończenia sprzedaży online jest indywidualnie definiowany przez przewoźnika – w przypadku niektórych kursów jest to 30 minut przed odjazdem autobusu, w przypadku niektórych może to być nawet 24h. Aby poznać dokładną przyczynę braku możliwości zakupu biletu, należy najechać myszką na nieaktywny przycisk Kup bilet.

  Czy mogę kupić w jednej transakcji bilety dla więcej niż jednej osoby?

Tak, wystarczy, że po kliknięciu przycisku Kup bilet, na stronie Wybór biletu klikniesz w przycisk +Dodaj inne miejsce.

  Czy mogę kupić w jednej transakcji bilety na połączenia z przesiadką?

Tak, jest to możliwe, jeśli na oba połączenia są dostępne bilety online.

  Na jakie połączenia mogę kupić bilety?

W serwisie e-podroznik.pl możesz kupić bilety online na blisko 500 krajowych i międzynarodowych przewoźników - autobusowych, busowych, kolejowych, a także realizujących przejazdy w systemie adres-adres/door-to-door.

ZMIANY NA ZAKUPIONYM BILECIE: DANE PASAŻERA, DATA PRZEJAZDU

  Czy samodzielnie mogę pobrać ponownie bilet?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Pobierz bilet lub Wyślij ponownie.

  Czy samodzielnie mogę zmienić datę lub godzinę wyjazdu?

Tak, możliwa jest zmiana daty na kurs realizowany innego dnia, ale na tej samej trasie, o tej samej godzinie, jeżeli cena biletu jest taka sama. W innym przypadku należy zwrócić bilet i zakupić nowy. Sprawdź jak zwrócić bilet

Aby zmienić datę przejazdu zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Zmień datę wyjazdu i postępuj według podanych tam wskazówek - jeśli zmiana daty nie jest możliwa, pojawi się odpowiedni komunikat. W takim przypadku możesz zwrócić bilet i zakupić nowy.

  Pomyliłem dane pasażera na bilecie, jak mogę je zmienić?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Podróżujący: Edytuj dane i popraw dane.

  Wybrałem i dostałem bilet w formie SMS, czy mogę dostać go w formie PDF na e-mail?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Pobierz bilet lub Wyślij ponownie.

  Skasowałem bilet SMS w telefonie. Czy mogę samodzielnie pobrać go jeszcze raz?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Wyślij ponownie. UWAGA: Bilet SMS możesz wysłać sobie dodatkowo tylko dwukrotnie.

  Skasowałem e-mail z biletem PDF. Czy mogę samodzielnie pobrać go jeszcze raz?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij Pobierz bilet lub Wyślij ponownie.

  Gdzie znajdę numer mojego biletu?

20 cyfrowy Numer biletu znajdziesz na bilecie oraz w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie.

ZWROT, ANULOWANIE BILETU

  Czy mogę samodzielnie zwrócić bilet?

Tak, zaloguj się do panelu TWOJE BILETY za pomocą 20 cyfrowego Numeru biletu. Numer znajdziesz na bilecie lub w korespondencji e-mail, którą otrzymałeś po zakupie. Jeśli założyłeś u nas konto i kupowałeś jako zalogowany klient, dostęp do panelu TWOJE BILETY masz po zalogowaniu się na swoje konto. Następnie kliknij przycisk Zwrot biletu. Jeśli zwrot jest możliwy pojawi się odpowiedni komunikat wraz z warunkami zwrotu - datą do kiedy możliwy jest zwrot oraz wysokością odstępnego oraz opłaty serwisowej, o którą zostanie pomniejszona zwracana kwota. Zwrot, w wiekszości przypadków, realizowany jest w postaci bonu zakupowego, do wykorzystania na zakup biletów online./Zwrot zostanie zlecony na konto z jakiego otrzymaliśmy wpłatę. Zazwyczaj trwa to ok. 3-5 dni roboczych.Jeśli płaciłeś za bilet kartą płatniczą to operator ma czas do 30 dni na zwrot pieniędzy na Twoją kartę płatniczą(fragment do usunięcia))./Potwierdzenie zwrotu, wraz z bonem zakupowym w postaci kodu, zostanie wysłane na podany adres e-mail. Warunki zwrotu biletu określa każdy przewoźnik indywidualnie. Informacja o terminie oraz wartości zwrotu podana jest już podczas zakupu biletu, jeszcze przed dokonaniem płatności. Podczas dokonywania rezerwacji należy kliknąć w Warunki oferty i zwrotu biletu. UWAGA: Zwrot w systemie nie jest możliwy po odjeździe pojazdu.

  Czy mogę zwrócić bilet po odjeździe?

Bilety autobusowe

Odstąpienie od umowy przewozu może zostać zgłoszone tylko do czasu odjazdu autobusu. Jeżeli bilet nie został wykorzystany z winy przewoźnika prosimy o złożenie reklamacji na adres e-mail: bilety@e-podroznik.pl

Bilety kolejowe

O zwrot niewykorzystanego biletu kolejowego można ubiegać się na zasadzie reklamacji. Reklamacje prosimy przesłać na adres: bilety@e-podroznik.pl

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

  Dlaczego w panelu Twoje bilety nie mam przycisku ZWROT BILETU?

Termin ważności Twojego biletu już się rozpoczął - przejazd jest już realizowany - i nie ma możliwości zwrotu biletu w systemie.

Bilety autobusowe

Bilety autobusowe można zwrócić tylko do czasu odjazdu autobusu. Jeżeli bilet nie został wykorzystany z winy przewoźnika prosimy o złożenie reklamacji na adres: bilety@e-podroznik.pl

Bilety kolejowe

Jeżeli jest to bilet kolejowy możesz ubiegać się o zwrot wysyłając e-maila z reklamacją na adres: bilety@e-podroznik.pl

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

  Czy mogę ubiegać się o zwrot za niewykorzystany bilet?

Bilety autobusowe

Odstąpienie od umowy przewozu może zostać zgłoszone tylko do czasu odjazdu autobusu. Jeżeli bilet nie został wykorzystany z winy przewoźnika prosimy o złożenie reklamacji na adres e-mail: bilety@e-podroznik.pl

Bilety kolejowe oprócz PKP Intercity

O zwrot niewykorzystanego biletu kolejowego można ubiegać się na zasadzie reklamacji. Reklamacje prosimy przesłać na adres: bilety@e-podroznik.pl

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

Bilety kolejowe PKP Intercity

W przypadku przejazdu pociągiem PKP Intercity zgłoszenie reklamacyjne wraz z podaniem nr biletu WT (np. WT23246739) kieruj na: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/obsluga-klientow/reklamacje-i-skargi/

  Ile będę czekał na zwrot pieniędzy?

W większosci przypadków, zgodnie z regulaminem, zwrot na bon, w postaci kodu, otrzymasz od razu na adres e-mail lub na sms, do wykorzystania na zakup biletów online. W przypadku zwrotu gotówki, zgodnie z regulaminem mamy 14 dni roboczych na dokonanie zwrotu pieniędzy. Zazwyczaj trwa to ok. 3-5 dni roboczych. Potwierdzenie wykonania zwrotu zostanie wysłane na podany adres e-mail. Jeśli płaciłeś za bilet kartą płatniczą to operator ma czas do 30 dni na zwrot pieniędzy.

  Zwróciłem bilet, minęło 14 dni - nie otrzymałem pieniędzy.

Napisz do nas na bilety@e-podroznik.pl - sprawdzimy co się stało i w odpowiedzi zwrotnej otrzymasz od nas (lub operatora płatności) bankowe potwierdzenie zwrotu. Przeanalizuj uznania na koncie z jakiego płaciłeś za bilet, być może otrzymałeś zwrot już w dniu anulowania biletu.

  Jak długo ważny jest bon zakupowy?

Termin wykorzystania bonu zakupowego jest zdynamizowany. Oznacza to, że data ważności bonu zależy od kilku czynników m.in. od wartości biletu, długości przejazdu, ceny biletu itp. Data ważności bonu jest każdorazowo podawana w korespondencji e-mail lub sms przesłanej wraz z bonem. Bony ważne są co najmniej miesiąc i nie dłużej niż rok.

PŁATNOŚĆ

  Jak mogę zapłacić za bilet?

Zarezerwowany bilet można opłacić na kilka sposobów:

  1. Przelew internetowy - na stronie wyboru rodzaju płatności zaznacz bank, z którego będziesz płacił i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami.
  2. Karta płatnicza - na stronie wyboru rodzaju płatności zaznacz "Karta płatnicza" i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Obsługiwane karty płatnicze: VISA, MasterCard, Diners Club, JCB, PolCard. Akceptowane są karty wystawione zarówno przez polskie, jak i zagraniczne banki.
  3. Przelew tradycyjny - jeżeli nie posiadasz konta internetowego lub karty płatniczej, możesz wybrać przelew tradycyjny. W tym celu na stronie wyboru rodzaju płatności zaznacz "Przekaz/Przelew tradycyjny". Po kliknięciu "Zapłać" wybierz bank, w którym będziesz wykonywać wpłatę, a następnie pobierz druk polecenia zapłaty.
  4. Przelew z zagranicznego konta bankowego – na stronie wyboru rodzaju płatności zaznacz „Sofortbanking” i postępuj zgodnie z dalszymi instrukcjami. Przelew możesz wykonać w następujących walutach: EUR, GBP, CHF.
  5. Gotówka – kup bilet w jednym z blisko 800 stacjonarnych punktów sprzedaży.

  Czy za bilet w formie SMS pobierana jest dodatkowa opłata?

Nie. Jednak w razie utraty biletu w postaci SMS możesz, po zalogowaniu się do panelu TWOJE BILETY, maksymalnie 2 razy ponownie wysłać sobie bilet SMS na telefon komórkowy.

  Czy mogę zarezerwować bilet online lub telefonicznie, a zapłacić i odebrać bilet u kierowcy/na dworcu?

Nie. Prowadzimy tylko równoczesną rezerwację i sprzedaż biletów. Użytkownik otrzymuje opłacony bilet w formie SMS lub w formie PDF na e-mail.

  Ile czasu mam na opłacenie biletu?

INTERNETOWY ZAKUP BILETU

Każdy użytkownik, podczas zakupu biletu, musi dokonać płatności w czasie 30 minut. Jest to spowodowane tym, że po zatwierdzeniu poprawności danych dotyczących biletu, system wyjmuje z puli dostępnych miejsc na dany kurs, tyle miejsc ile podał użytkownik podczas wypełniania formularza. Jeśli pula dostępnych miejsc będzie pusta, żaden inny użytkownik nie będzie mógł dokonać zakupu biletu na ten kurs. Jeżeli płatność nie zostanie dokonana w ciągu 30 minut miejsca zarezerwowane przez użytkownika wracają z powrotem do puli miejsc dostępnych, dając innym użytkownikom możliwość ich rezerwacji.

TELEFONICZNY ZAKUP BILETU

Każdy użytkownik dokonujący zakupu telefonicznego otrzymuje na e-mail lub SMS datę i godzinę, do której nasz system musi otrzymać wpłatę za zarezerwowany bilet. Termin ten jest ustalany ze względu na formę płatności wybraną przez użytkownika podczas rezerwacji telefonicznej. Jeżeli płatność nie zostanie dokonana w wyznaczonym terminie, miejsca zarezerwowane przez użytkownika wracają z powrotem do puli miejsc dostępnych, dając innym użytkownikom możliwość ich rezerwacji.

  Kupiłem bilet, ale nie zdążyłem zapłacić, co mam zrobić?

INTERNETOWY ZAKUP BILETU

Jeśli zarezerwowałeś bilet, ale z jakichś powodów nie dokończyłeś transakcji (nie zapłaciłeś), to po prostu wyszukaj kurs jeszcze raz i ponownie kup bilet. Jeśli przy próbie ponownego zakupu okazuje się, że nie ma już wolnych miejsc w sprzedaży internetowej na ten kurs, to poczekaj 30 minut – po tym czasie system anuluje bilet, który zarezerwowałeś poprzednio i doda go do puli dostępnych biletów.

TELEFONICZNY ZAKUP BILETU

Jeśli zarezerwowałeś bilet telefonicznie, ale z jakichś powodów nie zapłaciłeś za niego (nie wykonałeś przelewu), to, po upływie wyznaczonego na zapłatę terminu, rezerwacja tego biletu zostanie anulowana przez system i wróci on do puli dostępnych biletów. Możesz ponownie kupić bilet telefonicznie lub internetowo.

  Co to jest Skarbonka i jak z niej korzystać?

Skarbonka jest sposobem płatności za bilety. Działa podobnie jak karta prepaid w telefonie. Użytkownik doładowuje Skarbonkę dowolną kwotą, a następnie używa jej podczas kupowania biletów. Płatność za pomocą Skarbonki zachodzi natychmiastowo.

Niewykorzystane środki można w każdym momencie zwrócić na rachunek. Usługa działa dla użytkowników, którzy założyli u nas konto.

  Kto pobiera opłatę transakcyjną?

Opłatę transakcyjną pobiera firma Teroplan S.A. właściciel serwisu e-podróżnik.pl. Nie pobiera jej przewoźnik, więc nie stanowi ona części ceny biletu.

  Dlaczego e-podróżnik.pl nalicza opłatę transakcyjną?

Od dnia 2 kwietnia 2013 roku z naszego portalu zostały usunięte wszelkie reklamy, co uczyniło go dużo bardziej przyjaznym dla użytkownika oraz znacznie zwiększyło szybkość ładowania stron serwisu. Reklamy były irytujące dla użytkowników, a przychody z nich nie były wystarczające, aby utrzymać jakość serwisu na odpowiednim poziomie, dlatego przychody te zastąpiła opłata transakcyjna. Obecnie nad rozwojem serwisu pracuje ponad 100 osób. Pamiętaj, że e-podróżnik.pl to nie tylko portal internetowy, ale też aplikacja na urządzenia mobilne oraz infolinia. Wprowadzenie opłaty transakcyjnej pozwoli Ci korzystać za darmo, bez żadnych ograniczeń z naszej wyszukiwarki połączeń w internecie oraz nawigacji w transporcie publicznym na urządzenia mobilne oraz zapewni, że podczas użytkowania tych produktów nie będziesz nękany reklamami, a system będzie działał płynnie i będzie dla Ciebie przyjazny. Dodatkowo, w związku z wprowadzeniem opłaty transakcyjnej, zlikwidowaliśmy opłatę za dostarczenie biletu SMS-em.

  Czy istnieje możliwość zakupu biletu bez ponoszenia kosztów opłaty transakcyjnej?

Tak. Jeżeli dany dworzec prowadzi sprzedaż biletów na trasie, na której planujesz kupić bilet, to możesz dokonać zakupu biletu na tym dworcu nie ponosząc opłaty transakcyjnej. Jeżeli przewoźnik prowadzi sprzedaż biletów na interesującej Cię trasie u kierowcy w autobusach, to tam możesz również nabyć bilet bez opłaty transakcyjnej. Pamiętaj jednak, że wiąże się to z ryzykiem braku miejsc w autobusie. Aby, dowiedzieć się czy na danej trasie prowadzona jest sprzedaż na dworcu lub u kierowcy, skontaktuj się z przewoźnikiem obsługującym dane połączenie. W przypadku zakupu biletów na przejazd PKP Intercity na www.e-podroznik.pl również nie jest naliczana opłata transakcyjna.

  Czy ceny biletów autobusowych zakupionych w e-podróżnik.pl są takie same, jak te sprzedawane na dworcu i u kierowcy?

Ceny biletów autobusowych sprzedawanych w naszym serwisie są ustalane przez przewoźników. Obecnie większość przewoźników sprzedających bilety w serwisie e-podróżnik.pl stosuje te same ceny, po jakich sprzedają bilety w kasach na dworcu i u kierowcy w autobusie. Przewoźnicy mają też możliwość sprzedaży biletów w niższych cenach, przygotowanych specjalnie do sprzedaży w internecie.

ULGI i PROMOCJE

  Czy mogę kupić bilet z ulgą?

Tak, większość przewoźników oferuje różnego rodzaju ulgi. Możesz je sprawdzić m.in. klikając na interesującym Cię połączeniu w ikonę pojazdu. Wtedy pojawi się dodatkowe okienko, gdzie w prawym górnym rogu podana jest cena biletu oraz link zobacz ulgi.

  Czy mogę kupić bilet z ulgą dla dziecka?

Tak, większość przewoźników oferuje różnego rodzaju ulgi. Możesz je sprawdzić m.in. klikając na interesującym Cię połączeniu w ikonę pojazdu. Wtedy pojawi się dodatkowe okienko, gdzie w prawym górnym rogu podana jest cena biletu oraz link zobacz ulgi.

  Czy mogę kupić bilet z inną ulgą np. niepełnosprawny, uczeń, student itp.?

Tak, większość przewoźników oferuje różnego rodzaju ulgi. Możesz je sprawdzić m.in. klikając na interesującym Cię połączeniu w ikonę pojazdu. Wtedy pojawi się dodatkowe okienko, gdzie w prawym górnym rogu podana jest cena biletu oraz link zobacz ulgi.

PRZEJAZDY ADRES-ADRES

  Czym różnią się połączenia adres-adres od innych przejazdów?

Oznaczenie ADRES-ADRES na liście wyszukiwanych połączeń wskazuje, że dany przewoźnik nie ma regularnych przystanków, z których odbiera pasażera, tylko podjeżdża pod dowolną, wskazaną przez podróżnego lokalizację, np. domu, sanatorium, lotniska, akademika, hotelu, pensjonatu itp. Wsiadanie i wysiadanie jest realizowane w każdej miejscowości znajdującej się w obrębie trasy przewoźnika. Przejazd odbywa się 9-osobowym minivanem.

  Dlaczego przedstawione godziny odjazdu i przyjazdu są orientacyjne?

Ze względu na charakter przewozów adres-adres podana godzina odbioru i dojazdu jest orientacyjna. Może się ona zmienić w zależności od liczby pasażerów oraz od wskazanych przez nich adresów rozpoczęcia i zakończenia podróży. Dlatego planowany i realizowany czas przejazdu mogą się od siebie różnić, zwłaszcza na długich trasach międzynarodowych.

Ostateczna, dokładna godzina odjazdu spod wskazanego przez pasażera adresu jest podawana przez przewoźnika SMS-em lub telefonicznie. Z racji na zróżnicowane warunki drogowe kierowca może przyjechać nieznacznie wcześniej lub później w stosunku do przekazanej przez przewoźnika godziny przyjazdu.

  Jak sprawdzę, czy busy od adresu do adresu kursują przez moje miasto?

Wpisz w wyszukiwarkę nazwę miasta, z którego chcesz rozpocząć podróż np. Hrubieszów oraz nazwę miejscowości docelowej np. Amsterdam. W wynikach wyszukiwania takie połączenia oznaczone są dodatkowo jako adres-adres.

  Gdzie są przystanki busów adres-adres?

Nie ma określonych regularnych miejsc zatrzymania w postaci konkretnych adresów przystanków. Kierowca obsługujący przejazd typu adres-adres odbiera pasażerów bezpośrednio ze wskazanych przez nich adresów i zawozi ich pod wskazany adres.

  Czy mogę zostać odebrany lub dowieziony bezpośrednio na dworzec przez bus adres-adres?

Nie wszyscy przewoźnicy adres-adres dowożą lub odbierają pasażerów bezpośrednio z dworca. Kierowca zatrzyma się wtedy w najbliższej okolicy, w dozwolonym miejscu do parkowania. Dla uzyskania pewności wskazany jest kontakt z biurem konkretnego przewoźnika.

  Jak duży bagaż mogę zabrać ze sobą w podróż?

Pasażer może bezpłatnie przewieźć ze sobą jeden bagaż podręczny oraz jeden bagaż podstawowy. Wymiary bagażu oraz jego ciężar są określone w regulaminie danego przewoźnika, który jest dostępny po kliknięciu Kup bilet.

  Ilu kierowców obsługuje trasy międzynarodowe adres-adres?

Na trasach międzynarodowych, zależnie od relacji, dany przejazd może obsługiwać jeden lub dwóch kierowców.

REKLAMACJE

  W jaki sposób mogę zgłosić reklamację?

Reklamacje prosimy przesłać na adres: bilety@e-podroznik.pl

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

W przypadku przejazdu pociągiem PKP Intercity zgłoszenie reklamacyjne wraz z podaniem nr biletu WT (np. WT23246739) kieruj na: https://www.intercity.pl/pl/site/dla-pasazera/obsluga-klientow/reklamacje-i-skargi/

  Kupiłem bilet, ale autobus/pociąg nie przyjechał/zepsuł się/ nie zatrzymał się. Co mam zrobić?

Jeśli kupiłeś bilet i nie mogłeś pojechać z winy przewoźnika, prosimy o przesłanie pisemnej reklamacji bezpośrednio na adres e-mail: bilety@e-podroznik.pl - w Twoim imieniu skontaktujemy się z przewoźnikiem i wyjaśnimy zaistniałą sytuację.

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

  Kupiłem bilet, ale nie było miejsc siedzących lub/i kierowca był nieuprzejmy?

Jeśli usługa przejazdu została według Ciebie zrealizowana w nieprawidłowy sposób możesz zgłosić reklamację na adres: bilety@e-podroznik.pl - w Twoim imieniu skontaktujemy się z przewoźnikiem i wyjaśnimy zaistniałą sytuację.

W zgłoszeniu reklamacyjnym podaj poniższe informacje:

  • powód reklamacji
  • dane pasażera
  • numer biletu
  • datę podróży

INNE

  Gdzie mogę znaleźć stanowisko, peron, z którego odjeżdża mój autobus, pociąg?

Informacje o peronach i stanowiskach są podawane bezpośrednio na dworcach poprzez zapowiedzi megafonowe oraz na wyświetlaczach i tablicach informacyjnych. Numery stanowisk i peronów mogą się dynamicznie zmieniać.

  Nie mogę rozszyfrować nazwy przystanku, skąd odjedzie/gdzie dojedzie mój autobus?

Nazwy przystanków często zapisane są w skrótowej nazwie - otrzymujemy je bezpośrednio od przewoźników. Jeżeli nie masz pewności co do położenia przystanku, prosimy o kontakt bezpośrednio z przewoźnikiem. Numer do przewoźnika znajdziesz na stronie

Popularne skróty:

  • D.A. - dworzec autobusowy,
  • M.D.A. - Małopolskie Dworce Autobusowe (Kraków, Nowy Sącz),
  • D.K. - przystanek przy dworcu kolejowym,
  • P.DW - przystanek dworcowy,
  • nż - przystanek na żądanie.

  Gdzie znajdę regulamin przewozu przewoźnika, na połączenie którego kupiłem bilet?

Regulamin przewozów danego przewoźnika znajdziesz klikając na połączeniu, które Cię interesuje, w przycisk Kup bilet. Znajdziesz się na podstronie Wybór biletu a regulamin znajdziesz pod nazwą przewoźnika, po lewej stronie.

  Czy muszę zakładać konto, aby kupić bilet?

Nie. Bilet można kupić bez logowania się – wtedy do zarządzania biletem (np. do jego zwrotu, zmiany daty przejazdu) używa się Numeru Biletu, który zostanie podany na końcu transakcji, na bilecie oraz w komunikacji e-mail.
Stworzenie konta w serwisie e-podróżnik.pl i zalogowanie się podczas zakupu biletu daje jednak dodatkowe korzyści użytkownikowi. Są to między innymi: zapamiętanie przez system danych osobowych użytkownika do kolejnego zakupu (nie trzeba wpisywać ich ponownie); możliwość skorzystania z naszej autorskiej metody płatności “Skarbonka”; dostęp do promocji – system zapamiętuje wszystkie transakcje danego użytkownika i jeżeli przewoźnik wprowadzi promocje dla stałych użytkowników to tylko zarejestrowani użytkownicy będą mogli z nich skorzystać.

  Chciałbym otrzymać fakturę VAT, co muszę zrobić?

Podczas procesu kupowania biletów zostaniesz poproszony o dane pasażera - imię, nazwisko, adres e-mail, numer telefonu. Na tym etapie możesz zaznaczyć opcję dotyczącą faktury VAT. Możesz wybrać czy chcesz otrzymać fakturę na osobę fizyczną, czy na firmę. W przypadku faktury na firmę musisz podać m.in. NIP firmy. Fakturę otrzymasz na adres e-mail. Możesz też po zakupie pobrać ją z naszej strony. Aby to zrobić, zaloguj się do do panelu TWOJE BILETY Numerem Biletu lub na swoje konto. Następnie kliknij Faktura: wyślij ponownie.
UWAGA! Jeśli nie wypełnisz danych do faktury na firmę - w tym numeru NIP - na etapie procesu zakupowego, to zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 stycznia 2020 roku, nie będziemy w stanie wystawić Ci faktury VAT na firmę.

  Podczas zakupu nie wypełniłem danych do faktury VAT. Czy mimo tego mogę otrzymać fakturę?

Jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT na osobę fizyczną, prześlij swój bilet oraz dane do faktury na adres bilety@e-podroznik.pl

Jeśli chcesz otrzymać fakturę VAT na firmę, to jeśli nie wypełniłeś danych do faktury - w tym m.in. numeru NIP - podczas procesu zakupowego, to zgodnie z nowymi przepisami, które obowiązują od 1 stycznia 2020 roku, nie jesteśmy w stanie wystawić Ci faktury VAT na firmę.

  Czy mogę kupić bilet na przewóz roweru, nart, większy bagaż?

Wielu przewoźników udostępnia opcję zakupu dodatkowego bagażu, przewozu nart, roweru lub psa. Wystarczy po kliknięciu w Kup bilet, kliknąć w ikonę + Dodaj miejsce. Jeśli przewoźnik udostępnia bilety na przewóz dodatkowych bagaży to rozwinie się lista, z której możesz wybrać interesujący Cię bilet, który zostanie dodany do twojej miejscówki.

  Czy mogę nadać paczkę autobusem, busem lub koleją?

Możliwość nadania paczki istnieje jedynie na połączeniach adres-adres, gdzie dodana została ikona paczki wraz z hasłem Wyślij paczkę. Po kliknięciu w tę ikonę należy wypełnić dane adresowe, a następnie postępować tak, jak w przypadku zakupu biletu.

EM-karty

  Doładowałem EM-kartę, nie otrzymałem potwierdzenia.

Jeśli transakcja została zakończona powodzeniem (podczas zakupu nie pojawił się komunikat o błędzie) i na stronie pojawił się komunikat z podziękowaniem za zakup doładowania, to bilet pobierzesz także:

  • z poziomu strony z podziękowaniem za zakup - wystarczy kliknąć przycisk Pobierz Bilet
  • logując się numerem biletu do panelu TWOJE BILETY. Numer biletu także znajdziesz na stronie z podziękowaniem za zakup biletów

Jeśli po upływie 30 minut nadal nie otrzymałeś potwierdzenia doładowania na adres e-mail/sms:

  • sprawdź czy e-mail z potwierdzeniem nie został przeniesiony do folderu SPAM w twojej skrzynce pocztowej
  • jeśli wybrałeś przelew tradycyjny i zapłaciłeś np. na poczcie lub w placówce banku to nasz system może zaksięgować wpłatę nawet dopiero po kilku dniach – wtedy otrzymasz potwierdzenie
  • skontaktuj się Biurem Obsługi Klienta, e-mail: bilety@e-podroznik.pl

  Doładowaniem EM-kartę, ale bileterka w autobusie wskazuje, że jest nieważna.

Bileterka w autobusie nie została jeszcze zaktualizowana przez przewoźnika tzn. “nie wie” o Twoim doładowaniu. Przy wsiadaniu na pokład podaj kierowcy Kod weryfikacyjny biletu, który znajdziesz na bilecie w sekcji Dane biletu.

  Nie mogę doładować EM-karty, otrzymałem komunikat o “braku połączenia z dworcem”.

Nasz system, w celu sprawdzenia możliwości doładowania Twojej EM-karty, łączy się z systemem przewoźnika. Jeżeli system przewoźnika nie odpowie, nie będziemy mogli doładować Twojej EM-karty. Prosimy o zgłoszenie tego problemu bezpośrednio do Twojego przewoźnika lub do nas na adres bilety@e-podroznik.pl

  Nie mogę doładować EM-karty, otrzymałem komunikat, że prawo do ulgi wygasło.

Nasz system, w celu sprawdzenia możliwości doładowania Twojej EM-karty, łączy się z systemem przewoźnika. System przewoźnika wskazał, że wygasła data ważności Twojego dokumentu uprawniającego do ulgi (np. legitymacja szkolna). W celu aktualizacji danych powinieneś udać się do punktu sprzedaży swojego przewoźnika.

  Nie mam EM-karty, gdzie mogą ją zakupić?

Zakup i pierwsze doładowanie EM-karty należy wykonać w punkcie sprzedaży przewoźnika. Następne doładowania będziesz mógł wykonać przez internet.

  Czy mogę zmienić zakres obowiązywania EM-karty i kursy na jakie obowiązuje?

W systemie możesz doładować EM-kartę na istniejących zasadach (te same kursy, ten sam okres obowiązywania, ulga). Jeżeli chcesz coś zmienić musisz udać się do punktu sprzedaży przewoźnika.
Zapisz się do newslettera!

Zauważyłeś błąd na stronie? Zgłoś to

Copyright 2006-2024 by Teroplan S.A.
Serwis używa danych GeoLite2 stworzonych przez firmę MaxMind www.maxmind.com
Wyszukiwanie połączeń
wyszukiwarka rozkładów jazdy